وبلاگ

مهم ترین نکاتی که برای نصب ریموت کنترل RGB باید بدانید

ریموت کنترل

نورهای RGB قابلیت بازتولید همه ی نور های قابل دیدن توسط انسان را دارا هستند. با استفاده از ریموت کنترل ها و سنسورهای تشخیصی متفاوت، شما قادر به کنترل کامل و اعمال تنظیمات مورد نظرتان بر روی این ریموت ها خواهید بود. در این مطلب سعی می کنیم مهم ترین نکاتی که برای نصب ریموت کنترل RGB باید بدانید را با شما در میان بگذاریم.

استفاده از ریموت RGB برای زیباتر شدن منزل و محیط کار شما

ریموت های rgb همراه قابلیت کنترل با اپلیکیشن های تلفن

انواع ریموت کنترل و نصب ریموت کنترل RGB

ظهور  LEDهای RGB باعث استقبال بی نظیر مردم و طراحان نورپردازی از این اختراع جدید شد. قابلیت های بالای آن کاربری های متنوعی را برای نورآرایی رقم زده است. در این مطلب انواع ریموت کنترلRGB  و مهم ترین نکاتی که برای نصب ریموت کنترل RGB باید بدانید را بررسی خواهیم کرد.

ریموت کنترل RGB

هر نوری که در طبیعت مشاهده می کنیم از سه رنگ قرمز، سبز و آبی تشکیل شده است. کلمه ی RGB نیز از ابتدای نام همین سه رنگ به انگلیسی ساخته شده است. LED آرجی بی قابلیت بازتولید تمام نورهای رنگی را با استفاده از متد RGB دارا می باشد. و ما با استفاده از ریموت کنترل می توانیم رنگ مورد نیاز خودمان را با توجه به نور مصرفی تنظیم کنیم. پس اولین نکته در نصب ریموت کنترل RGB، قابلیت نور RGB است که محدودیت خاصی در زمینه ی نور تولیدی ندارد.

ریموت کنترل وای فای

ریموت کنترل موزیکال

این ریموت قابلیت کنترل نور بر اساس صدای محیط را دارا می باشد. ریموت کنترل موزیکال با بهره گیری از یک سنسور صدا سنج صدای موسیقی را دریافت می کند و با توجه به ریتم آهنگ اقدام به تغییر نور محیط می نماید. سالن های ورزشی، دکور کافه ها و حتی منزل جایگاه مناسبی برای استفاده از این ریموت است.

ریموت RGB با قابلیت وای فای

همانطور که از نام آن پیدا است این ریموت کنترل قابلیت تشخیص و اتصال توسط امواج وای فای را دارد. با نصب ریموت کنترل RGB با قابلیت وای فای و به کارگیری یک اپلیکیشن ساده در گوشی همراهتان قابلیت کنترل وسیعی بر روی نور تولیدی توسط LED  ها با ریموت وای فای را خواهید داشت. این ریموت مورد استقبال بی نظیر علاقه مندان قرار گرفته است.

ریموت RF

ریموت RF می تواند فاصله ی طولی 30 متر را پوشش دهد و قابلیت نفوذ از سقف و کف را نیز دارا می باشد. برد طولی آن در صورت نبود مانع حتی بیشتر از این فاصله هم پاسخگو است. و به همین جهت معماران و طراحان نورپردازی ساختمان، اقدام به نصب ریموت کنترل RGB و استفاده از آن می کنند.

ریموت کنترل موزیکال

با خرید ریسه تزئینی از فروشگاه سولایت وسایل خود را نورانی و جذاب تر کنید

ساختار ریموت کنترل RGB

ریموت های RGB با تفاوت ها ومدل های گوناگون ساخته می شوند، اما همه ی آنها از دو جزء گیرنده و فرستنده تشکیل شده اند. قسمت گیرنده بر روی نور مورد نظر ما مثل لوستر، نور مخفی و یا تزئینات نوری و صوتی قرار می گیرد و فرستنده برای کنترل نور در اختیار شما قرار خواهد داشت.

نکات لازم جهت نصب ریموت کنترل RGB

  1. ریموت های RGB از دو جزء فرستنده و گیرنده تشکیل می شوند.
  2. نصب ریموت کنترل RGB بر روی انواع مدل های LED آرجی بی، مانند ریسه های خطی نیز ممکن است.
  3. ریموت کنترل RGB در مدل های مختلف تولید می شود و شما با توجه به نیازتان باید اقدام به خرید نمایید.
  4. پیش از تهیه ریموت، به طول ریسه ی نور، فاصله ی گیرنده و فرستنده و سایر نکاتی که ذکر کردیم دقت کنید.

استفاده اسان از ریموت کنترل

راهنمای نصب

نصب ریموت کنترل RGB کار چندان پیچیده ای نیست و معمولا شما با یک سوییچ و یا سیم فاز و نول معمولی سر و کار خواهید داشت. سیم های قسمت گیرنده را به سیم فاز و نول ترانس وصل کنید. در صورت وجود سوییچ کافی است سوکت ها را به یکدیگر متصل نمایید.

نصب ریموت کنترل RGB به ریسه ی خطی نیز به آسانی بقیه موارد خواهد بود فقط پیش از خرید دقت کنید ریموت کنترل با طول ریسه ی شما سازگار باشد. کابل خروجی ریسه را به گیرنده ریموت وصل کنید. اگر ریسه ی شما آداپتور دارد، آن را به گیرنده متصل کنید و گیرنده به برق اصلی متصل شود. در هنگام خرید به فاصله ی گیرنده تا کنترل و ایمنی اتصال خود دقت کنید. اگر تجربه کافی در زمینه اتصال کالاهای الکتریکی ندارید از یک کارشناس کمک بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *